Informacije o virusu SARS-CoV 2 in bolezni COVID-19

Na Zvezi smo ob pomoči Nacionalnega inštituta za javno zdravje ter splošno dostopnih informacij na različnih spletnih straneh (UKOM, Min. za zdravje, Štab civilne zaščite, nacionalni mediji, idr.) pripravili splošno informacijo o zadevnem virusu, preprečevanju njegove širitve, okužbi in simptomih, predvsem pa informacije za slepe in slabovidne, kam se lahko obrnejo po dodatno pomoč in informacije.

Veliko gradiva, ki smo ga namreč pridobili od zgoraj navedenih virov in našli na spletu, vsebuje ogromno infografike ter fotografij, ki so za slepe in slabovidne nedostopne ali zelo slabo dostopne. Zato smo kot včeraj napovedano pripravili priloženo informacijo v obliki word in v zvoku; oboje smo tudi predstavili na naši spletni strani ter objavili na odzivniku.

Dokument smo pripravili tudi v brajici in ga bomo poslali naročnikom ene od naših edicij v brajici (cca. 120 izvodov).

Nekaj osnovnih informacij o koronavirusu v word-u.

Nekaj osnovnih informacij o koronavirusu v mp3-ju.

Srečno še naprej in ostanite zdravi v izolaciji.