Sprehod v temi

Naše društvo ob mednarodnem dnevu invalidov in bele palice ter tednu slepih in slabovidnih Slovenije izvede sprehode v temi. Na njih se lahko videči postavi v vlogo slepe osebe.

Seznani se z belo palico, kot pripomočkom za orientacijo, ki je hkrati simbol neodvisnosti. Še le sedaj sledi prelevitev, s pomočjo zatemnjenih očal, v slepega.  Na poti od postaje do postaje, se sreča z ovirami, katere s pomočjo vodiča premaguje.

Spozna se  s vsakodnevnimi pripomočki za slepe in slabovidne, s področja gospodinjstva, informacijske tehnologije, preživljanja prostega časa,  vsakdana…

Dobi občutek, kako slepi pišejo in  berejo, s pomočjo Braillove pisave. Lahko se tudi preizkusi v govorečem pikadu in namiznem tenisu za slepe (showdownu).

 

Če smo v vas vzbudili zanimanje, smo za več informacij dosegljivi na:

Telefon 02/228-34-20

E-pošta info@drustvo-mdssmb.si

 

Utrinki mnenj udeležencev in prispevki iz medijev:

 

Resnično hvala za to iskreno doživeto izkušnjo, sedaj komaj veš, da vid jemljemo samoumevno.

Videči smo večkrat slepi – žal! Hvala za izkušnjo!

 

 

 

Vsak korak je izziv, vsak dotik pa odkritje. Življenje v slepoti ima eno dimenzijo manj, razvije pa pogum za dve dimenziji več.

 

Zaprl sem ene oči, ter odprl oči drugega sveta, katerega morajo nekateri ljudje doživljati vsak dan. Ko enkrat ugotoviš,  kako se ljudje spremenijo, takrat se komaj zamisliš, kakšen privilegij imamo mi ljudje z vidom.

 

Izkušnja, ki nam je bila ponujena, je neprecenljiva. Učenje sobivanja je zelo pomembno. Drug drugemu lahko pomagamo. Zelo ste se potrudili za predstavitev svoje dejavnosti. Hvala, da ste jo delili z nami.

 

Lepa predstavitev in zanimiva izkušnja. Sedaj slepe ljudi še bolj občudujem.

 

Zelo  poučna izkušnja, v kateri odpremo skoraj zakrnele čute. Hvala!

 

Zelo mi je bil všeč sprehod v temi, da smo lahko vsaj malo izkusili vsakdanje življenje slepe – slabovidne osebe. Z veseljem bi ponovila.

 

Njihovo življenje je zelo težko in zelo sem vesel, da sem to lahko doživel.

 

Ogledate si še lahko prispevke, ki so bili predvajani na televiziji:

 

 

Preberete si lahko tudi članek iz častnika Večer:

Napisala: Tatjana Vrbnjak

Nekateri ljudje so slepi od rojstva, drugi oslepijo v odrasli dobi. “Ljudje, ki naenkrat izgubijo vid, so v takšni situaciji, kot boste danes vi,” je dejala Ivica Kotnik udeležencem, ki so se odločili za to enourno doživetje, tik preden smo se s temnimi očali čez oči in belo palico v rokah odpravili po hiši društva v Gospejni ulici 11 v Mariboru. “Boste videli, kako težko si reorganizirajo življenje brez vida. A problem ni le to, ampak je tudi psihološki – ljudi je sram vzeti belo palico v roke, pokazati, da so slepi.” …

Celotno vsebino članka najdete na spodnji povezavi!

Večer Sprehod v temi