BOŽIČKOVANJE 20.12.2025 V LUTKOVNEM GLEDALIŠČU

V soboto, 20.12.2025 smo v Lutkovnem gledališču izvedli božičkovanje za naše slepe in slabovidne otroke.

Božičkovanja se je udeležilo 5 družin, nekaj jih je odpovedalo zaradi bolezni.

Malo pred pol peto popoldan smo se zbrali z družinami naših slepih in slabovidnih otrok pred Lutkovnim gledališčem. Otroci so se veselili uvoda v predstavo in predstave Štirje neustrašni.

Pred predstavo so jim zaposleni v Lutkovnem gledališču pripravili taktilni uvod, kjer so pobliže spoznali in otipali lutke in se seznanili z vsebino predstave. Ob peti uri je bila predstava, po predstavi smo se zbrali v prekrasni rdeči sobici, s pridihom grajskega in božičnega duha. Družine je pozdravil naš predsednik, gospod Branko Čuš. Otroci so nestrpno pričakovali prihod Božička (g. Kamenika), ki je otroke lepo pozdravil  in jim razdelil darila. Naša članica Eva je zelo lepo zapela dve pesmici in vsi smo jo z veseljem poslušali.

Po odhodu Božička smo se malo družili, otroci so se okrepčali s sendvičem in sokom, s starši smo se pobliže spoznali in tudi otroci so se zelo razgovorili.

Posebna zahvala gre zaposlenim v Lutkovnem gledališču, ker so se resnično potrudili za naše otroke in speljali tako, da bodo imeli lepe spomine.

Polni vtisov in vsi zadovoljni smo si zaželeli mirne in lepe praznike in seveda nadaljnje sodelovanje.

Prispevek pripravila: Darja Damiš