PRISPEVEK O STROKOVNI EKSKURZIJI V CELOVEC

Na začetku učenja nemškega jezika na Koroškem, smo si tečajniki zadali cilj, da bomo na koncu letošnjega šolskega leta preizkusili naše znanje tudi v živo in odšli smo v sredo,  29.5. na ekskurzijo v Celovec z našim društvenim kombijem. Iz Koroške smo štartali okoli 8.00 zjutjaj. Najprej smo si pogledali v Celovcu Minimundus – to je mesto v malem, kjer je sestavljenih okoli 166 znamenitosti, čudes najpomembnejših cerkva, stavb in bogatih struktur iz celega sveta v pomanšani različici. Ob vsaki postaji je tudi opis teh točk kar v 4 svetovnih jezikih, med njimi je tudi slovenščina, kar nam je bilo v veliko pomoč, da smo veliko več lahko slišali in  izvedeli o vseh teh znamenitostih. Po 3-urnem ogledu Minimundusa smo se s kombijem odpeljali na najbolj prestižni del Vrbskega jezera Velden (Vrba), da smo se tam malo sprehodili tik ob jezeru in začutili malo utrip tega jezerskega avstrijskega turizma, ki je pri njih res na visokem nivoju. Nato smo se odpeljali na južni del Vrbskeka jezera, kjer je bila naša naša zadnja načrtovana postajanka v Celovcu, to je Piramidkugel. Pred tem smo se ustavili v restaurant Karawankenblick, kjer smo si privoščili kosilo, se malo okrepčali pred nadaljevanjem naših doživetij tega dne. 

Nato smo se povzpeli proti Piramidkuglu, ki  je na nadmorsi višini približno 850 m, stolp pa je visok približno 100 m. Zgrajen je v obliki spiralastega vijaka, tako kot izgleda danes, je bil prenovljen leta 2013. Nanj se lahko povzpneš peš po stopnicah ali z dvigalom do 10. nadstropja, zadnje 3 nadstropja prehodiš peš, kjer je tudi odprt prečudovit razgled na eni strani na zelo veliko celotno Vrbsko jezero, na drugi strani na na vse vrhove Karavank in tudi nekaj je vidnih kamniško- savinjskih alp, vidi se tudi naš Triglav. Zares vredno doživetja in ogleda. Iz stolpa pa se lahko spustiš tudi  po zelo varnem, vendar malo adrenalinskem toboganu. 2 iz naše skupine sva si to doživetje tudi privoščila. Po vseh teh doživetijih pa smo se odpravili proti domu skozi Pliberk-Bleiburg, Lawamund in nato v Slovenijo. Malo za Pliberkom smo se ustavili še pri visečem mostu, ki služi kot kolesarska pot čez reko Dravo. Pogumno smo ga prečkali peš in doživeli še občutek, kako se vse ziba, ko na višini 60 metrov. Bil je čudovit, sončen dan, poln lepih doživetij, ki nam bodo vsem udeležencem ostale v nepozabnem spominu. 

Zahvaljujemo se našemu društvu za vso finančno pomoč in podporo, da lahko izvajamo in doživljamo tako lepe stvari.

Koroški tečajniki tujih jezikov