Ekskurzija v Trst

Naša ekskurzija v Trst

lansko leto se je nekaj članov našega Društva slepih in slabovidnih na Koroškem odločilo, da bi se učili italijanski jezik. Udeležencev je bilo včasih več, včasih manj. Na samem začetku smo se dogovorili, da bi za zaključek šolskega leta imeli izlet v Trst. V ponedeljek, 29.5. smo se zjutraj odpravili na pot. Ogledali smo si grad Miramare, potem smo odšli v restavracijo, kjer so udeleženci pokazali svoje znanje, saj so v glavnem sami naročili jedi. Po kosilu smo se peljali s turističnim avtobusom na ogled mesta. Večer smo zaključili v Izoli v našem domu oddiha, kjer smo prespali. Drugi dan smo ujeli še nekaj sončnih trenutkov na plaži slepih in slabovidnih v Izoli. Po kosilu pa smo se odpravili proti Koroški. Zahvaljujemo se naši mentorici, učiteljici, naši članici gospe Ivanki Schifini, ki nam je zelo dobro približala in tudi kar veliko naučila italijanskega jezika, pa tudi italijanske kulture

 Zahvaljujemo se tudi našemu društvu za vso podporo pri izvedbi naše ekskurzije. Bilo je odlično doživetje.